VELIK USPJEH NAŠIH MLADIH FILMSKIH NADA
Autor: Damir Bešić, 8. 7. 2019.

Film Sve u Šesnaest(oj) plasirao se na 24. Filmsku reviju mladeži koja će se održati u Karlovcu od 10. do 14. rujna u suorganizaciji Hrvatskoga filmskog saveza i Kinokluba Karlovac.

Od 221 prijavljenog filma iz čitave Hrvatske selekcijska komisija odabrala je 41 hrvatski film, a na taj je popis uvršten i naš film Sve u Šesnaest(oj). „Impresionirani smo rekordnom količinom prijavljenih filmova, a odabir filmova tekao je u dugotrajnoj raspravi jer je bilo jako teško od svih genijalnih radova odabrati one sretnike koji će ući u konkurenciju, posebice zato što su zaista odlučivale nijanse i zato što znamo koliko autori imaju godina“, izjavili su članovi komisije.

Dok će trajati 24. Filmska revija mladeži, istodobno će se održati međunarodni filmski festival Four River Film Festival na koji su prijavljena 1363 filma iz 94 zemalja sa svih kontinenata, a komisija je pritom izabrala 27 filmova.

Lea Brečak  (4. E), Elizabeta Kulikova (3. F), Magdalena Novoselić (2. E), Ema Mrazović (2. E) i Andra Kruna Ramsay (3. F), filmske nade XVI. gimnazije, imat će tako priliku upoznati se sa svojim vršnjacima filmašima iz Hrvatske i iz čitavog svijeta te s njima razmijeniti ideje i iskustva. Osim toga, članovi žirija na ovom festivalu jesu profesionalni filmski djelatnici koji učenicima daju neprocjenjive savjete i konstruktivne komentare.

Filmska revija mladeži i Four River Film Festival poznati su po svojoj prekrasnoj atmosferi, mladenačkoj kreativnosti, vrhunskim predavanjima i radionicama, stvaranju dugotrajnih prijateljstava i projekcijama filmova mladih iz cijelog svijeta. Zbog svega toga Festival svima ostaje u sjećanju čitav život.

Od srca čestitamo našim učenicama i njihovoj mentorici Margareti Đordić, prof.!

Grade na četiri rijeke, vidimo se u rujnu!