Maturantica i domaturant godine
Autor: Vesna Lazar, 13. 6. 2013.

Ove godne titulu maturantice godine dobila je Nika Bahtijarević, a domaturanta godine Marin Lisjak.

Nika Bahtijarević

U drugom razredu bila je peta na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika, a isto mjesto osvojila je u trećem razredu na Županijskom natjecanju iz francuskog jezika. Ove školske godine bila je prva na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika dok je na državnoj razini osvojila visoko četvrto mjesto. Također je iz francuskog jezika bila treća na županijskom te šesta na državnom natjecanju. Ove godine Nika je zajedno sa svojim kolegicama iz 4.e razreda Jelenom Ceković, Inom Maglajlija i Lucijom Markić osvojila prvo mjesto na natjecanju ekonomskog fakulteta u Rijeci „Idejom do rješenja“.

Tijekom gimnazijskog školovanja položila je međunarodne ispite iz poznavanja francuskog jezika DELF, B1 i B2 razinu, a međunarodni ispit iz engleskog jezika IELTS položila je s izuzetno visokom ocjenom.

Motivirana ljubavlju i izrazitim talentom prema učenju jezika Nika je 2009.-te godine upisalala XVI.-tu gimnaziju, nastavu dvojezičnog programa. Od početka školovanja u našoj školi bila je redovita u nastavi, marljiva, pristojna, konstruktivna u rješavanju problema, uvijek spremna na suradnju i pomoć drugima. Kroz sva četiri trazreda postizala je visoke rezultate u područjima jezičnih, društvenih i prirodnih predmeta. Sve razrede završila je s odličnim uspjehom visokog prosjeka i primjerenim vladanjem.

Marin Lisjak

Položio je B1 razinu iz francuskog jezika, sudjelovao je u drugom i trećem razredu u projektima s profesoricom Franić "Proljeće gimnazijalaca" i u četvrtom razredu na "Festivalu Frankofonog kazališta za gimnazijalce te s profesoricom Kauzlarić u projektu "Zagreb for free", nizao je izvanredne ocjene i školske uspjehe tijekom čitave četiri godine.

Njegovo znanje, intelekt i razboritost nisu plod učenja napamet bez razumijevanja, ni borbe za visokom ocjenom već predanog rada, interesa i želje za znanjem i zato je njegova inteligencija, učenost i pamet imaju veću vrijednost od pukog uspjeha na papiru.