eTwinning projekt
Autor: Damir Bešić, 23. 7. 2023.

U protekloj školskoj godini, dio učenika 3.c je sudelovalo u međunarodnom eTwinning projektu “Here We Are: Up Cloud Number 9“, s Italijom, Turskom, Poljskom i Litvom. Projekt su izabrali oni učenici koji najviše vole glazbu, književnost, film, i kreativne aktivnosti usmjerene na ekološki i zdrav način života, a to je ujedno bio i cilj projekta: kroz aktivnosti koje mladi najviše vole, osvijestiti brigu za zdravlje i okoliš, te dobre i pozitivne vrijednosti za bolju budućnost. Zajedno s profesoricom Mirelom Hrubi, učenici su u projektu izvršavali aktivnost po aktivnost, te ih zabilježili na posterima, u zajedničkoj e-knjizi sa školama partnerima, a izmijenili su i digitalne čestitke i dobre želje za ovu godinu.

Na virtualnim sastancima, profesori i učenici su diskutirali o aktivnostima u projektu i davali mišljenje na engleskom jeziku. Zajednički su izglasali i najbolji logo za projekt, a pobijedila je turska škola! Kasnije su i zajednički izabrali pjesmu koja govori o mentalnom zdravlju, te film o klimatskim promjenama, te nakon završetka, dali evaluaciju projekta. U projektu su koristili engleski jezik i usavršavali se u Web 2.0 alatima, a sada, kad je naša škola dobila Erasmus+ akreditaciju, partneri u projektu se planiraju sastati i upoznati, čemu bismo se svi radovali!