Portal za kole

Dobrodoli

VIRTUALNA KNJINICA

INTERNACIONALIZACIJA XVI. GIMNAZIJE

Iako su ve u veljai, u sklopu individualne Erasmus mobilnosti, stigle Caterina i Rachele, prve talijanske uenice iz Morbegna i škole „P. Nervi – G. Ferrari“ u mjesecu oujku, intenzitet individualnih mobilnosti u našoj školi je bio na vrhuncu: u XVI. gimnaziji je u isto vrijeme boravilo 6 uenika i uenica iz europskih škola! Druge dvije uenice iz Morbegna u Italiji, Sara i Serena, provele su u veljai i oujku u Zagrebu takoer mjesec dana, kao i dva španjolska uenika, Francisco i Ajub, iz škole „El Parador“ iz španjolske Andaluzije. Španjolske uenike su ugostili naši maturanti, uenici Nikica Raspovi i Timon Klapši iz 4.b. koji su u Španjolsku otišli kao prvi „ambasadori“ XVI. gimnazije, ve sredinom sijenja. Francuske uenice, Marianne i Lorine, iz škole „Leonard de Vinci“ u Amboiseu su u XVI. gimnaziji bile na kraoj 21-dnevnoj Erasmus mobilnosti, a sad trenutno kod njih borave naše dvije uenice, Ema Noémi Baleti iz 3.d i Lucija Vukadinovi, iz 3.e.

Duu mobilnost od mjesec dana u Italiji su upravo završile  Iva Jakopovi iz 3.b i Ema Kirbiš, iz 2. U Italiji trenutno borave još dvije uenice XVI. gimnazije, Lana Uzelac i Paola orevi, iz 3.b, i vraaju se pred uskršnje praznike. Svi su uenici za taj trud i hrabrost, dobili, ili e dobiti potvrde za uspješno pohaanje strane škole, i svi smo na njih ponosni! No oni e tek podijeliti detaljno s nama to vrijedno iskustvo, ispriat e nam o školama, zgodama i prijateljstvima. I ono što je najvanije, saznat emo o svemu što su nauili – njihovim steenim vještinama i znanjima! U svakoj od drava gdje su uenici bili, napisat e posebno lanak, pa ete sve o tome moi uskoro proitati pod odjeljkom ERASMUS+, na web stranici XVI. gimnazije.

Mirela Hrubi, prof.