« Svibanj 2018 »

DRŽAVNA MATURA 2017./2018.

1. KONZULTACIJE - Ana Bedek, prof. (ispitni koordinator) :

popodne - četvrtkom 5. sat (17.40 - 18.25)

ujutro - četvrtkom 3. sat (9.50 - 10.35)

2. Kalendar polaganja državne mature - u ljetnom i jesenskom roku:

[ljetni]

[jesenski]

1. Naknadna prijava ispita

Rok: do 07. 05. 2018. (uključivo i taj dan).

2. Promjena prijavljenih ispita

Rok: do 07. 05. 2018. (uključivo i taj dan)
Promjena ispita podrazumijeva: promjenu prijavljenoga ispita za neki drugi ispit. Učenik mora napisati da želi promijeniti ispit i umjesto njega prijaviti drugi ispit ili razinu ispita te navesti razloge promjene.

Dakle, kad učenik želi promijeniti prijavljeni ispit, uvijek mora jednoga odjaviti i umjesto njega prijaviti drugi ispit.
Svi ostali slučajevi spadaju u naknadnu prijavu.

3. Odjava prijavljenih ispita

Rok: do 17. 05. 2018. (uključivo i taj dan)
Za odjavu ispita učenik treba samo popuniti obrazac za odjavu prijavljenih ispita.

Napominjemo:
u čl. 17. Pravilnika o polaganju državne mature učenicima je omogućena naknadna prijava i promjena ispita iz opravdanih razloga, o čemu je ispitnom kooridnatoru nužno dostaviti dokaz. Za odjavu ispita nije potreban opravdan razlog!

Također, nužno je ispuniti obrazac - za naknadnu prijavu/promjenu ili odjavu prijavljenih ispita te ga predati ispitnom koordinatoru u navedenim rokovima (poveznica na obrasce na dnu stranice).

ZAVRŠETAK ROKA ZA PRIJAVU ISPITA DRŽAVNE MATURE

Podsjećaju se maturanti da su prijave ispita državne mature moguće do podneva četvrtka 15. veljače.

Nakon toga prijava ispita i promjena razina prijavljenih ispita više neće biti moguća (osim u iznimnim slučajevima, uz opravdan razlog i dostavljenu dokumentaciju – prema Pravilniku o polaganju državne mature).

Mole se maturanti da još jednom provjere razine prijavljenih obveznih ispita i izabrane izborne ispite kako bi bili sigurni da je prijava ispravna i uspješna.

Prijave visokih učilišta i uređivanje liste prioriteta moguće su do 16. srpnja.

___________________________________________________________________

OBAVIJEST – ZA MATURANTE!

Podsjećaju se maturanti da su obvezni potvrditi osobne podatke i ocjene iz prvog, drugog i trećeg razreda na postani-student - do četvrtka 1. veljače.

Ako su podatci netočni ili nepotpuni, potrebno je odmah kontaktirati razrednika.

Također, podsjećamo da su prijave visokih učilišta moguće od 1. veljače, a prijave ispita državne mature zaključno s četvrtkom 15. veljače.

PRIJAVE STUDIJSKIH PROGRAMA

Prijave studijskih programa započet će 1. veljače 2018. godine u 09:00 sati. Uvjeti upisa vezani uz ispite državne mature su ažurirani.

Svi ostali podatci o uvjetima upisa za iduću akademsku godinu (2018./2019.) bit će dostupni kandidatima s datumom početka prijava studijskih programa.

____________________________________________________________________

Objavljen je PRIRUČNIK ZA POLAGANJE DRŽAVNE MATURE za učenike koji 2017./18. završavaju 4. razred srednje škole (U PRILOGU).

Poštovani roditelji maturanata,

pozivamo vas na roditeljski sastanak o državnoj maturi - u srijedu 29. studenog u 19 sati u Multimedijalnoj dvorani u podrumu škole!

U prilogu:

* Pravilnik o polaganju državne mature

* Vodič za buduće studente

* Prezentacija - prijava mature i visokih učilišta

* Prezentacija - matura - za roditelje

* PRIRUČNIK ZA PRIJAVU ISPITA DRŽAVNE MATURE za učenike koji u školskoj godini 2017./2018. završavaju 4. razred srednjih škola!

____________________________________________________________________

Kako se prijaviti na www.postani-student.hr?