« Svibanj 2024 »

Večer frankofonije
Autor: Damir Bešić, 5. 4. 2023.

U petak, 31. ožujka 2023. s početkom u 18.00 sati, u prepunoj dvorani naše škole održana je tradicionalna Večer frankofonije Zagrebačke podružnice u organizaciji Hrvatske udruge profesora francuskoga jezika. U bogatom programu nastupili su mali vrtičanci i učenici osnovnih i srednjih škola te njihovi marljivi mentori koji su ih pripremali za nastup. Učenici su pjevali, svirali, plesali i glumili, slaveći francuski jezik, frankofonu kulturu i trideseti rođendan Udruge.

Poveznica na video : Nos annees lycee - Mirela Hrubi - XVI. gimnazija.mp4

Program su sjajno vodili naši učenici Jana Tepuš, učenica 3.e razreda i Vito Vlašić, učenik 2.d razreda. Naša se škola predstavila s dvije točke - veselom dramskom izvedbom Prévertove pjesme Pour toi, mon amour u izvedbi dramske družine Les Stylistes (i pridruženih članova 1.b i 1.e razreda) pod mentorstvom profesorica Davorke Franić i Alke Vrsalović te simpatičnim videom naših maturanata Nos années lycée, pod mentorstvom profesorice Mirele Hrubi. Svečanosti su nazočili savjetnica za kulturnu djelatnost Veleposlanstva Republike Francuske u Hrvatskoj i ravnateljica Francuskog instituta Estelle Halimi-Dagron, ataše za jezičnu i obrazovnu suradnju Benoît Le Dévédec, vanjska suradnica Agencije za odgoj i obrazovanje Loreana Selišek Butina te brojni drugi gosti. Na početku Večeri, prisutne je pozdravila naša ravnateljica Nina Karković te zaželjela svima dobrodošlicu u XVI. gimnaziju.