Portal za kole

VIRTUALNA KNJINICA

Povratak na prethodnu stranicu Ispii lanak Poalji prijatelju
Queen (1971. – 2021.)
Autor: Damir Bei, 27. 5. 2022.

Queen (1971. – 2021.) naziv je meunarodnog eTwinning projekta u nastavi Glazbene umjetnosti i fakultativnoj nastavi zbora koji je realiziran  tijekom nastavne godine 2021./2022., a ukljuivao je uenike od 1. do 4. razreda srednjih škola. Nositelji projekta bile su IX. gimnazija iz Zagreba i Gimnazija „Fran Galovi“ iz Koprivnice, a u projektu je sudjelovalo osam srednjih škola iz Republike Hrvatske, jedna iz Republike Bosne i Hercegovine i dvije iz Republike Srbije.

Projekt je implementiran u kurikulum redovne nastave Glazbene umjetnosti te izvannastavnih aktivnosti vezanih uz glazbu. Uz pomo razliitih aktivnosti, uporabom IKT alata uenici su istraivali stvaralaštvo jedne od najveih rock grupa XX. stoljea. Aktivnosti su ukljuivale glazbeni i likovni izriaj, korištenje informatiko komunikacijskom tehnologijom i alate umjetne inteligencije.

Projektnu skupinu u našoj školi predstavljali su lanovi školskog pjevakog zbora, no zanimanje za projekt pokazali su i lanovi likovne grupe, koji su, voeni profesoricom Majom Marovi, dali iznimno vrijedne likovne priloge, predstavljene na školskoj izlobi.

Osim praktinog rada na zborskim probama - pjevajui Queenove hitove, naši su uenici  samostalno istraivali, izraivali prezentacije i sudjelovali u raznim projektnim aktivnostima na TwinSpace stranici projekta.

Osnovna ideja projekta bila je poticanje stvaralaštva i kreativnosti, meusobna suradnja, razmjena primjera dobre prakse te umjetniki izriaj uenika i njihovih nastavnika.U meusobnoj suradnji uenici su imali priliku razmijeniti iskustva, mišljenja, znanja i vještine te imali mogunost procijeniti radove svojih kolega, sudionika u projektu. Uinak projekta na uenike i uitelje vidljiv je u završnoj anketi koja je pokazala zadovoljstvo provedenim te elju za ponovnim sudjelovanjem u slinom projektu u budunosti.

[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispii lanak Ispii lanak | Poalji prijatelju Poalji prijatelju ]